Hloubkové a hlavně profesionální čištění zubů

Hygienické čištění zubů / 4 000 kč

Objednat

 

 

Pro udržení zdraví Vašich zubů a dásní je nezbytná profesionální hygiena ústní dutiny. Při včasném a pravidelném provedení profesionální procedury se můžete vyhnout nákladným stomatologickým zákrokům a po dlouhé roky uchovat své zuby zdravé.

Produkty bakterií , které jsou stále přítomny v ústní dutině, podporují vznik zubního kamene. Ten  způsobuje zánět dásní, rozpouštění kosti okolo zubu a časem může dokonce vést až ke ztrátě zubu. Proto je velmi důležité, aby se každý naučil správně si čistit zuby a aby pravidelně absolvoval profesionální dentální hygienu.

Na klinice Dsmile se profesionální dentální hygienu provádí pod mikroskopem. Naši lékaři Vám pomohou s výběrem zubního kartáčku a pasty a naučí Vás správné technice čištění zubů.

Naše klinika nabízí tyto druhy profesionální dentální hygieny:

 • standardní čištění zubů ultrazvukem s použitím technologie AirFlow;
 • komplexní čištění s použitím AirFlow, ultrazvuku a moderního přístroje Vektor pro čištění/leštění kořene. Při tomto čištění se používá mikroskop;
 • čištění Premium se doporučuje při chronických onemocněních tkání okolo zubu. Pro optimální řešení se používá ruční kyretáž, AirFlow + ultrazvuk, přístroj Vektor a chemické čištění ADS Laser, vše se dělá pod mikroskopem.

Zánět tkání okolo zubu neboli parodontitida je jedním z nejčastějších onemocnění ústní dutiny, které mnohdy vede ke ztrátě zubů.

Příznaky parodontitidy:

 • krvácivost dásní při čištění zubů nebo při jídle;
 • nepříjemný zápach z úst;
 • pohyblivost zubů;
 • změna polohy jednoho nebo několika zubů během krátké doby (např. 1-2 měsíce).

Příčiny vzniku parodontitidy:

 • nedostatečná hygiena ústní dutiny;
 • kouření;
 • nedostatek vitamínů;
 • oslabená imunita.

V čem spočívá nebezpečí parodontitidy?

Hlavní komplikací parodontitidy je oslabení a rozpouštění tkání okolo zubu. Vzniká pohyblivost zubů, která časem vede až k jejich ztrátě.

Odborná, efektivní a včasná léčba parodontitidy může parodontitidu a všechny její příznaky zastavit, zachránit zuby a vrátit svěží dech.

Klinika Dsmile nabízí komplexní léčbu parodontitidy:

Čištění zubů AirFlow

Moderní postup se používá pro rychlé a bezproblémové odstranění měkkého plaku / skvrny z povrchu zubu. Provádí se proudem směsi prášku na bázi sody + vody + stlačeného vzduchu. Plak a pigmentaci lze odstranit i z těžko přístupných míst.

Čištění zubů ultrazvukem

Měkký plak na zubech časem tvrdne a přeměňuje se na zubní kámen. Tvrdé zubní usazeniny se odstraňují pomocí ultrazvuku. Díky různým nástavcům ultrazvukového přístroje se daří odstranit nejen viditelný kámen nad dásní, ale i kámen pod dásní. Čištění usazenin pod dásní se říká hloubkové čištění. Je důležité, aby se tento typ dentální hygieny prováděl za použití zvětšovací optiky.  Tak je totiž možno vidět, a tudíž i odstranit, i zubní kámen pod dásní, což je zárukou kvalitního ošetření.

Leštění povrchu zubu a kořene při hloubkovém čištění:

Po čištění ultrazvukem se provádí leštění povrchu zubu a kořene speciálními silikonovými kalíšky a jemným práškem na čištění usazenin pod dásní. Toto ošetření minimalizuje usazení bakterií a vznik zánětu tkání kolem zubu.

Profesionální dentální hygiena na klinice Dsmile Vás ochrání před vznikem závažných onemocnění, pomůže uchovat zdravé zuby a dásně, svěží dech a běloskvoucí úsměv.


Objednejte se k nám  Jakmile to bude možné, ozveme se vám s návrhem termínu.