Zářivý úsměv filmových hvězd touží vlastnit každý z nás. Ne všichni ale máme to štěstí, že nás jím obdařila sama příroda. Naštěstí se můžeme obrátit na moderní stomatologii, která nám jej dokáže poskytnout.

. Zubní lékaři mají k dispozici celou řadu metod, pomocí kterých dokáží vyřešit téměř jakýkoliv problém (samozřejmě ani zdaleka nemusí jít jen o touhu po svůdném úsměvu, mnohdy jsou důvody pro zásah mnohem vážnější). Jedním z vrcholů umění stomatologů je zavedení zubních implantátů, které jsou plně funkční a esteticky dokonalou náhradou skutečných zubů. Jednou z nečastějších otázek, kterou pacienti pokládají je, jak dlouho budou muset na implantáty čekat po tom, co jim budou extrahovány nevyhovující nebo poškozené původní zuby.

Když to jde hned

Ve většině případů je možné implantát zavést ihned po extrakci zubu. Díky moderním technikám, jako je IDR , Socketshield a technologie plánování digitálního implantátu, je možné odstranit zub, nainstalovat implantát, přidat kost a dáseň a dát korunku při jedné návštěvě. Proces hojení implantátů v důsledku přirozených mechanismů hojení ran po extrakci zubů zpravidla probíhá velmi dobře a rychle. Při jedné návštěvě obdrží pacient nový zub. To je obzvláště důležité, pokud jde o zuby v oblasti úsměvu. Okamžitá instalace implantátu s korunkou po extrakci zubu probíhá při výměně jednoho zubu, i při nahrazení několika zubů či zubů celé horní nebo dolní čelisti.

Výhody okamžité implantace:

Pacienti nejsou nuceni pociťovat estetické a funkční nepohodlí v nepřítomnosti jednoho, několika nebo všech zubů.

Není třeba nosit snímatelné protézy

Doba rehabilitace je výrazně snížena.

Když se musí počkat

Je třeba říci, že existují případy, kdy je nutné vyčkat na dobu po extrakci zubu. Nejsou časté, ale je lepší oddálit zasazení implantátu na určitou dobu. Je možné, že vytržení zubu způsobí až přílišné poškození kosti nebo dásní, je objeven zánět apod. V takovém případě je třeba na dostatečné zhojení naopak počkat a teprve potom přistoupit k aplikaci stálých zubních implantátů.

Z výše uvedeného je patrné, že v ideálním případě je možné implantáty aplikovat přímo. Pokud se však vyskytnout nepříznivé okolnosti je třeba vyčkat, přičemž potřebná doba je silně individuální a vždy záleží na rozhodnutí lékaře. V takovém případě jsou pacientovi na potřebnou dobu aplikovány dočasné implantáty. Ať již ale nastane kterýkoliv z těchto dvou uvedených případů, na konci vždy čeká na pacienta dokonalá náhrada skutečných zubů.

Share: