Pojem zubní náhrada je v myslích mnoha lidí stále spojen především se snímatelnými zubními náhradami, u kterých lze jen obtížně mluvit o komfortu pro pacienta. Naštěstí existují v dnešní době řešení, která umožňují stomatologům realizovat implantace takovým způsobem, že se výsledek svými funkčními i estetickými vlastnostmi blíží skutečnému chrupu. Moderní implantáty, mezi které patří i implantáty titanové, lze využít při náhradách jednotlivých zubů i v případě ztráty celého chrupu (all on 4), a přitom nabízí výborné vlastnosti, díky kterým je řešení dokonale kvalitní a pro pacienta neznamená naprosto žádné omezení.

Implantace

Ztrátu celého chrupu nebo jeho částí může způsobit úraz, neřešená parodontitida i řada dalších faktorů. Ať již je ale její příčina jakákoliv, důsledkem je vždy ztráta značné části kvality života z funkčního i estetického hlediska. Řešení v podobě zubních implantátů umožňuje navrátit pacientovi možnost vést plnohodnotný život s krásným úsměvem. Při implantaci je do čelisti zaveden vlastní implantát, který nahrazuje kořen zubu a má podobu šroubu s nástavcem pro nasazení zubního můstku.

Moderní, v současné době používané materiály pro výrobu implantátů i můstků jsou natolik kvalitní, že společně zajistí plně funkční a esteticky dokonalou náhradu chybějících zubů. Jedním z používaných materiálů je titan, ze kterého se vytváří právě implantáty.

Titan jako materiál pro výrobu implantátů

Titan je kov, který se v medicíně využívá často pro svoji skvělou biokompatibilitu a hyoalergenitu. Titan je navíc materiál velmi pevný a odolný, díky čemuž mají implantáty dlouhou životnost, resp. nezřídka kdy slouží pacientovi až do konce života. Pacienti se nemusí bát ani toho, že kovový materiál bude v ústech vidět, šroub coby hlavní část implantátu bude skryta v čelisti a nebude tudíž vůbec prosvítat. V kombinaci s keramickými nebo zirkonovými můstky je výsledkem náhrada zubu, jež ten původní nahrazuje prakticky stoprocentně.

Titanové implantáty se mohou stát i základem kompletní náhrady celého chrupu ve formě „All-on-four“. V takovém případě jsou do čelistí zavedeny čtyři implantáty, na které je nasazena vlastní náhrada. Takovéto řešení a vyhnutí se nutnosti používat snímatelnou náhradu znamená významné zvýšení kvality života pacienta, který může bez problémů komunikovat, jíst veškerou potravu a získá navíc díky novému „hollywoodskému úsměvu“ i své ztracené sebevědomí.

S pomocí nejmodernější počítačové techniky, skenovacích a mikroskopických technik je realizace titanových náhrad navíc otázkou několika málo dní „typicky se jedná o tři dny“. Na klinice DSmile je používání nejmodernějších metod a postupů samozřejmostí, stejně jako osobní přístup a nekompromisní profesionalita celého zkušeného týmu. Neváhejte a kontaktujte nás ještě dnes!

 

Share: