Nejčastější dotazy pacientů …

Přednosti nadstandardních systémů a kdy se právě pro tyto systémy rozhodnout.

Nadstandardní segment mezi implantáty, tedy Nobel, Straumann, Astra, to je jako Mercedes, BMW   a  Audi mezi automobily. Každý z těchto systémů má za sebou dlouhé roky klinických studií.  Jsou to implantační systémy, které se na trhu objevily jako první, a jsou nejrozšířenější.

 

 

 

V čem tedy spočívají výhody nadstandardních systémů?

Lidé, kteří jsou často na cestách, tudíž jim zdravotní péči nemůže poskytovat stálý lékař, by měli zvolit některý z výše uvedených systémů. Tyto implantáty jsou totiž rozšířené po celém světě, proto nebude problém najít lékaře, který s nimi pracuje.

Některé z těchto systémů (implantátů) se díky speciálnímu povrchu vyznačují větší rychlostí vhojení, např. Straumann SLA Active. U pracovně vytížených lidí, kteří nemohou čekat, by bylo vhodné zavést implantát, který se vhojí dvakrát rychleji než klasický, tj. 1,5 měsíce místo 3 na dolní čelisti a 3 měsíce místo 6 na horní.

Při rekonstrukci celé čelisti pomocí 4-6 implantátů ( All on 4, All on 6) slaví největší úspěch společnost Nobel. Tento výrobce si jako první troufl na rekonstrukci celé zubní řady na pouhých čtyřech implantátech a v daném segmentu mu i nadále přísluší vedoucí pozice.

Přednosti standardních implantátů.  (Microcone, K3, Alpha Bio, Miss).

Tyto systémy se skvěle osvědčily jak z hlediska vhojení, tak z hlediska následného používání. Pokud nikam nespěcháte a máte stálého lékaře, tyto implantáty pro Vás budou správnou volbou.

Přednosti zirkonových (bílých) implantátů.

Povrch celokeramických zirkonových implantátů je méně náchylný k ulpívání infekce.

Pro lidi se slabým biotypem dásní (jsou bílé a tudíž neprosvítají přes dáseň).

Rady pacientům :

Pokud si necháte zavést implantáty, buďte věrní jednomu implantačnímu systému, následná péče tak bude snazší.

Před každou implantací se musí provést počítačová tomografie. Na základě 3 D snímku lze stanovit podmínky a naplánovat následnou implantaci.

Budoucnost Vašich implantátů závisí především na správné hygieně!

– Pokud si chcete nechat zavést implantáty a kouříte, měli byste se tohoto zdraví škodlivého návyku zbavit.

Share: