Zubní korunka

Zubní korunky cena od 15 000 do 17 000 Kč

Objednat

Zubní korunka je konstrukce, která rekonstruuje zub ze všech stran, zvyšuje jeho odolnost a chrání před odštípnutím.

Korunky se zhotovují z moderních velmi odolných materiálů, které mají i estetický vzhled. Takovými materiály jsou keramika a zirkonoxid. Broušení zubu a fixace korunek se dělá pod mikroskopem, přičemž pracovní pole se izoluje kofferdamem (izolační blána). Díky tomuto postupu korunka slouží minimálně 15 let.

zubní korunka

Indikace k nasazení korunky:

  • destrukce zubu v důsledku traumatu nebo zubního kazu;
  • defekty tvaru nebo barvy zubu;
  • patologická abraze zubů;
  • nutnost zakrytí zubů po odstranění nervu, endodontické ošetření;
  • rekonstrukce zubní korunky.

Podle stupně destrukce zubu lékař zvolí jednu ze tří konstrukcí:

  • korunku;
  • inlay;
  • onlay.

aplikace korunky

Je-li zničena velká část zubu, preferuje se nasazení korunky. Pokud byl ze zubu odstraněn nerv, čili bylo provedeno endodontické ošetření, lékař nasadí na zub keramickou onlay, která poté zub chrání před prasklinami a odštípnutími.

Typy korunek:

Korunky ze zirkonoxidu jsou velmi odolné a vyžadují minimální zbroušení zubu. Tento materiál nevyvolává alergii. Zirkonoxid se vyznačuje nízkou propustností světla, díky níž se dosahuje skvělého estetického výsledku v protetice zubů se změnami barvy, nebo zubů s kovovými  čepy. Uvedený materiál je velmi odolný, a proto se používá ke zhotovení zubních můstků a zubních náhrad pro pacienty trpící bruxismem.

V moderní stomatologii se nejvíce používají keramické korunky z materiálu Emax (lithium disilikát). Tento materiál se svými vlastnostmi podobá zubu. Světlo proniká keramikou jako sklovinou, takže v konečném v důsledku se lze co nejvíce přiblížit krásnému vzhledu přirozeného chrupu.  Protože materiál je odolný, dá se použít jak na přední, tak na boční zuby.

zubní korunka

Nabízíme korunky jak z oxidu zirkoničitého, tak z keramiky (lithium disilikát). Jejich cena je poměrně příznivá, а vysoká kvalita vám na dlouhá léta zajistí nádherný úsměv. Z těchto materiálů se dají zhotovit spolehlivé, pro pacienta bezpečné a maximálně estetické ortopedické konstrukce.

Cena zubních korunek:

Cena zubní korunky se stanoví s ohledem na použitý materiál a technologii zhotovení. V moderní stomatologii je dnes použití korunek z oxidu zirkoničitého i keramických korunek z lithia disilikátu zcela běžné, díky čemuž je jejich cena poměrně nízká.

Nejdražším typem zubní korunky je korunka z oxidu zirkoničitého pokrytá keramikou. Tyto korunky se nasazují na přední zuby kvůli výrazné změně barvy zubů, a dále při zhotovení zubních můstků ve frontálním (předním) úseku.

Nejdostupnější jsou celokeramické korunky nebo korunky zhotovené z průsvitného oxidu zirkoničitého. Tyto materiály se ve stomatologii používají již déle než 10 let a získaly si skvělou pověst jak z hlediska odolnosti, tak z estetického hlediska.

Objednejte se k nám

    Jakmile to bude možné, ozveme se vám s návrhem termínu.