Ztráta zubu znamená vždy velkou nepříjemnost a nevyhnutelně vede ke snížení kvality života. Chybějící část chrupu je problém jak z funkčního, tak estetického hlediska a když ke ztrátě zubu dojde, je tedy zapotřebí nahradit jej co nejlépe. Až donedávna se stomatologie musela spokojit s kovovými, v lepším případě metalokeramickými materiály, které nabízely dostatečnou funkčnost, z estetického hlediska ale rozhodně požadavky na dokonalou zubní náhradu nenaplňovaly. S rozvojem moderních materiálů se ale situace změnila a dnešní zubní náhrady ze zirkonu nebo keramiky již původní zuby nahrazují jak funkčně, tak esteticky. Jak proces rekonstrukce v podobě nasazení zubních můstků probíhá? Jaké jsou charakteristiky moderních můstkových náhrad?

Můstkové náhrady ze zirkonu a keramiky

Zirkon (konkrétně oxid zirkoničitý) i keramika jsou vysoce estetické, jejich bílá barva je pro zubní můstky ideální. Kromě toho jsou oba materiály velmi odolné a vyznačují se dlouhou životností, která překračuje 10 let. Biokompatibilita a hypoalergenita jsou u obou materiálů taktéž samozřejmostí. Stejně jako klasické kovové můstky, i moderní můstkové náhrady ze zirkonu a keramiky lze nasazovat jak na vlastní poškozené zuby, tak na implantáty.

Inovace se nicméně v oblasti rekonstrukce zubů netýkají pouze materiálů, stejně důležitým faktorem je i technologie výroby můstkových náhrad a jejich použití.

Výroba a použití můstkových náhrad

Velkou výhodu přináší pro moderní řešení v oblasti můstkových náhrad využití výpočetní techniky. Skenovací metody umožňují vytvoření přesného počítačového modelu oblasti, kam bude můstková náhrada umístěna. Pro pacienta tak odpadá nutnost absolvovat nepříjemné snímání fyzických otisků. Pomoc 3D tisku na základě těchto přesných skenů při výrobě a usazování náhrady také umožňuje extrémně vysokou přesnost, podpořenou navíc využitím mikroskopických technik.

Výhody nových materiálů pro konstrukci můstkových náhrad jsou mnohé a jejich využití představuje kvalitativně významný posun v rekonstrukční stomatologii. Vysoce estetický vzhled, špičkové funkční parametry, možnost využití počítačové techniky při výrobě můstků, to vše jsou charakteristiky a parametry, díky kterým je moderní stomatologie schopná rekonstruovat chrup tak, že výsledek je vzhledově mnohem přirozenější, funkčně kvalitnější s dlouhou životností, můstek na svém místě lépe drží a celý proces je pro pacienta příjemnější.

Na naší klinice DSmile provádíme rekonstrukce zubů pouze za použití nejmodernějších metod, postupů a materiálů. Samozřejmostí je profesionalita a zkušenost celého týmu, stejně jako osobní přístup ke každému pacientovi. Záleží-li vám na kvalitě a dokonalém vzhledu vašich zubů, neváhejte se na nás obrátit.

Share: