Ať se nám to líbí nebo ne, pravda je taková, že velká většina problémů, které se zuby máme, je důsledkem nedostatečné zubní hygieny. Dáme-li bakteriím dostatek potravy ve formě zbytků jídla a možnost nerušeného množení, osobní zkušenost s pojmy jako je plak, zubní kámen, zánět dásní či dokonce ztráta zubů, na sebe nenechá dlouho čekat. Základem je v tomto boji samozřejmě pečlivé a pravidelné čištění zubů a mezizubních prostor kartáčkem a zubní nití doplněné o vyplachování dutiny ústní vodou, je ale zřejmé, že v boji s bakteriemi se hodí opravdu každá dostupná zbraň. Těch naštěstí díky technickému rozvoji neustále přibývá a my tak dnes můžeme snahu o opravdu čisté a zdravé zuby podpořit i moderním ultrazvukovým čištěním zubů. Jak ale ultrazvukové čištění zubů funguje? A jaké jsou jeho výhody?

Ultrazvukem proti kameni

Princip ultrazvukového čištění zubů je zřejmý – stomatolog v ústní dutině používá přístroj, který je schopný generovat ultrazvukové vlny, které jsou schopné narušovat a rozbíjet povrchové vrstvy nečistot v podobě plaku nebo zubního kamene. Ty jsou následně odsávány a výsledkem jsou krásně čisté zuby. Výhodou tohoto způsobu čištění je to, že je účinný nejen ve viditelném a přístupném prostoru zubu, ale taktéž pod dásní. K maximalizaci jeho efektivity je možné měnit nástavce přístroje a používat jej lze v kombinaci s mikroskopem, který umožní ultrazvukové vlny přesně zamířit i na ty nejmenší a málo přístupné nečistoty.

Ošetření zubů ultrazvukem je velmi jemné, prakticky bezbolestné a vzhledem k výsledku navíc i velice rychlé. Ultrazvukové čištění zubů je moderní metodou ústní hygieny, která výraznou měrou napomáhá k udržení čistých a zdravých zubů. Jedná se tak o velmi schopného pomocníka v boji proti zánětu dásní, který může vést až k opravdu velkým nepříjemnostem.

Profesionální dentální hygiena

Na klinice DSmile je dentální hygiena realizována v nejvyšší možné kvalitě. Čištění zubu ultrazvukem je u nás prováděno s použitím nejmodernějších přístrojů i kvalitní zvětšovací optiky, která umožní dosáhnout maximální kvality a efektivity tohoto procesu. Samozřejmostí je u nás profesionální přístup celého zkušeného týmu, pozornost k těm nejmenším detailům i osobní přístup ke každému pacientovi. Záleží-li vám na tom, aby se vašim zubům dostalo té nejlepší možné péče, vyberte si zubní kliniku DSmile a neváhejte nás kdykoliv kontaktovat.

Poctivá prevence je tou nejlepší a nejúčinnější zbraní proti problémům se zuby a každá chvíle věnované dentální hygieně se pacientovi mnohonásobně vrátí. Vyhněte se budoucím problémům, vyzkoušejte moderní a vysoce účinné ultrazvukové čištění zubů. Na pražské klinice DSmile pouze v té nejvyšší možné kvalitě!

Share: